Achievement Activities

2016-2017 Show & Tell Competition

PN

1st Prize:Tam Lai Yip (IPND)

2nd Prize:Lehar Ramesh Mewani (IPNA)

3rd Prize:Li Yee Shing (IPNB)

K1

1st Prize:Kaira Pratik Shah (INCA)

2nd Prize:Myla Bernadette Antigua Roxas (INCA)

3rd Prize:Chen Sum (INCA)

K2

1st Prize:Vyoma Mani Kandan (ILCA)

2nd Prize:Lam Hui Tung (K2B)

3rd Prize:Chen Pok Yan Ayden (K2B)

K3

1st Prize:Ho Affery (K3C)

2nd Prize:Wang Yi Cheng (K3A)

3rd Prize:Wong Tsz Yeung Hayden (K3A)

2016-2017 English Speech Competition

K1

1st Prize:Saanvi Chaudhari  (INCA)

2nd Prize:Myla Bernadette Antigua Roxas (INCA)

3rd Prize:Yau Cheuk Wai (K1B)

K2

1st Prize:Naiesha Samkit Shah (ILCA)

2nd Prize:Aarna Hemal Dadia (ILCA)

3rd Prize:Lam Hui Tung (K2B)

K3

1st Prize:Li Yan Yi (K3C)

2nd Prize:Wong Sze Ching (K3B)

3rd Prize:Yang Man Hon (K3A)

2016-2017 Parent and child Recycled Christmas Hanging Decoration Design Competition

1st Prize:ALIA JAYESH SHAH (INCA)

2nd Prize:HUI YUK LAM (K3B)

3rd Prize:CHAN WING YU (IPND)

Merit Prize:

CHENG KAYLA BELLE (IPNB)  LI YSZ YAU (IPNB)  SAANVI CHAUDHARI (INCA) 

YIU TSZ WING (K2C)  SHITO ROKU (ILCA)  KAI SAMUEL MIESING (ILCA) 

LEUNG LOK MING (K3A)  WONG CHUN YIU (K3B)  HONG TZE MING (K3C)

KINUKAWA AYAME (IUCD)

2016-2017 Outstanding Students Award

Ho Affery (K3C)  Mak Ho Ching(K3A)  Cheung Tsz Yau (K3A)

2016-2017 Parent-child Environmental Protection Slogan Design Competition

1st Prize:LUI KWAN HO (K1A)

2nd Prize:HUI YUK LAM (K3B)

3rd Prize:CHEONG KING YE HANNAH (IPNC)

Merit Prize:

CHONG CHI KIT (IPNB)  CHENG KAYLA BELLE (IPNB)  LEE TIN WUN KARUS (K1A)

TUNG HO YIU CHLOE (K1C)  CHENG CHIN NGA ADELE (INCA)  ALIA JAYESH SHAH (INCA)

WONG WING TUNG (K2A)  LAU SIN YU (K2A)  LAM LOK YI (K3A) 

LAU YAN SIN ISABEL (K3A)

2016-2017 Creative Story Design

1st Prize:Chan Sum Wing (IPNB)

2nd Prize:HUI YUK LAM (K3B)

3rd Prize:Shum Sze Hon (K3C)

Merit Prize:

Wong Chun Hei (K3A)  Li Hong Ching Charlotte (K3A)  Lee Pak Yui (K2A) 

Chui Chi Yiu (K2A)  Wong Hau Yin (K2B)  Cheng Sze Ting (K2C)  Leung Hoi Ching (K1A)

Kan Suk Ling Etana (IPNC)  Tsui Ho Shun (IPND)  Cheung Hoi Lam (IPND)

2016-2017 Chinese Writing Competition

K2

1st Prize:Choi Pui Yi (K2C)

2nd Prize:Tang Yu Pok (K2B)

3rd Prize:Ng Muk Yin (K2B)

K3

1st Prize:Ho Affery (K3C)

2nd Prize:Guan Jaden (K3C)

3rd Prize:Cheng Yi Ching (K3B)

2016-2017 English Writing Competition

K2

1st Prize:Zhang Mei Yuet (ILCA)

2nd Prize:Wu Tin Ka (K2A)

3rd Prize:Choy Yan Tung (K2A)

K3

1st Prize:Wong Chun Hei (K3A)

2nd Prize:Lau Tsz Ying (K3B)

3rd Prize:Guan Jaden (K3C)

2016-2017 Parent-Child Storytelling Competition

Cheng Ho Yin (K1A)  Chan Kin Hei (K1B)  Leung Bui Yu (K1C)

Li Yee Shun (K2A)  Chong Yan Yuet (K2B)  Ma Mark (K2C)

Wong Tsz Cheung (K3A)  Wong Joy Sum Esther (K3B)  Li Sum Nok (K3C)

Cheng Chin Nga Adele (INCA)  Naiesha Samkit Shah (ILCA) 

Hereen Mitesh Kankariya (IUCD)

2016-2017 Mandarin Poem Competition

K1

1st Prize:Jin Yunle (K1A)

2nd Prize:Chen Sum (INCA)

3rd Prize:Wu Pak Hei (INCA)

K2

1st Prize:Zhang Mei Yuet (K2C)

2nd Prize:Gao Justin (K2A)

3rd Prize:Ma Mark (K2C)

K3

1st Prize:Fung King Tin (K3C)

2nd Prize:Mak Ho Ching (K3A)

3rd Prize:Wong Chun Yiu (K3B)